„Szewcy” do obejrzenia online

Czy ktoś tęskni za Teatrem? Bo my za kochanymi WIDZAMI bardzo! Dlatego w dowód miłości do Was – w trzy kolejne niedziele (18.04, 25.04 oraz 2.05) będzie można zobaczyć nasze produkcje.

W tym tygodniu (18.04) od godziny 19:00 do 23:59 będą mogli Państwo nieodpłatnie obejrzeć naszych „Szewców” reż. Pawła Świątka.

Spektakl będzie dostępny pod tym linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=oqVE4705FGw

Szewcy to dramat autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza pisany w latach 1931–1934, a wydany po raz pierwszy w Krakowie w roku 1948. Autor oprócz pisania słynie również z malarstwa. Zajmował się też fotografią oraz filozofią. Jego niektóre utwory doczekały się ekranizacji. Wśród jego dzieł są powieści, dramaty, pisma estetyczne czy filozoficzne. W Szewcach pokazany jest świat przyszłego społeczeństwa, społeczeństwa, które jest zautomatyzowane, a w konsekwencji pokazano również upadek cywilizacji według wyobrażeń Witkiewicza. Utwór przedstawia historie Szewców, którzy przechodzą przez kilka rewolucji. Są oni niezadowoleni ze swojej dotychczasowej pracy, zostają zamknięci i skazani na bezczynność. Również i to im nie odpowiada, dlatego dochodzi do buntu…Zapraszamy widzów na rewolucyjną rewię destrukcyjnych postaw wzajemnej pogardy przedstawicieli wszystkich stron społecznej debaty. Zapraszamy na obrazoburczą burleskę karykaturalnych postaw rewolucyjnych. Opowiemy o tym, że na przestrzeni wieków zawsze Ci którzy się buntowali zamieniali się w tych przeciwko którym podnosili bunt – zamieniali własne ideały w kabaret. I o tym, ze od hipokryzji dużo gorszy jest brak poczucia humoru. I o tym, że Witkacy odczuwał tęsknotę za metafizyką, która mogłaby być czymś bardziej sensownym niż wymiana kolejnych pacynek na europejskich tronach sterowanych z ukrycia przez nieznanych lalkarzy. Premiera online 20.12.20 r.

Czas trwania: 2 godz. 20 min (z przerwą)

Spektakl bierze udział w VII edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.
www.klasykazywa.plwww.mkidn.gov.plwww.instytut-teatralny.pl,

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Szewcy