Stolp. Dzień kobiet
Realizacja
Opis Spektaklu

Autor:
Olga Żukowicz
Reżyseria:
Julia Mark
Asystent reżysera:
Igor Chmielnik
Scenografia i kostiumy:
Katarzyna Sobolewska
Muzyka:
Wojciech Długosz
Projekcje i multimedia:
Tomasz Schaefer
Inspicjent:
Emilia Zakrzewska

Obsada:
Monika Bubniak,
Igor Chmielnik,
Claudia Kucharski (gościnnie),
Wojciech Marcinkowski

Dzieci biorące
udział w projekcji:
Karen Kulągowska
Ignacy Chmielnik
Layla Kulągowska

Justyna Leszczewska

Tomasz Krętkowski

Aleksandra Jaromin

Kajetan Malak

Lena Malak

Lena Nowak

Aleksandra Nowak

Amelia Pelikan

Lena Rysak

Bilety

Normalny: 40 zł,
Ulgowy: 35 zł,
Grupowy: 30 zł
Szkolny: 19 zł (16+)

Gościem telewizyjnego programu „Finde mich” jest Adela Sparr: kobieta, która przeżyła wojnę, będąc małą dziewczynką. Niewiele pamięta: pożar Słupska, obóz przejściowy na ulicy Deotymy, szubienice na Hitlerstrasse (dziś Wojska Polskiego) i smak korniszonów. Niewiele wie o ojcu i matce. Program ma jej pomóc odtworzyć własne dzieciństwo. Okazuje się, że pamiątki po tacie oznaczone są swastykami, a przeszłość obojga rodziców skrywa wiele tajemnic…

Spektakl w interaktywny sposób odkrywa wojenną historię Słupska. Publiczność poznaje przeszłość znanych mu pod innymi nazwami ulic i placów, konfrontuje się z wydarzeniami z roku 45.

Każdy widz dostaje do ręki pilota: to on osobiście decyduje o losach bohaterki. Każda osoba na widowni podejmuje 10 decyzji, których wynik wyświetla się w trakcie akcji i wpływa na kształt spektaklu. Zależnie od wyborów publiczności przedstawienie może trwać od godziny do niemal dwóch.

 

Spektakl powstał przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej oraz Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

 

www.sztukawspolczesna.org