Sługa dwóch panów
Realizacja
Opis Spektaklu

Autor:
Carlo Goldoni

Tłumaczenie:
Paweł Piotrowski

Reżyseria:
Paweł Aigner

Asystent reżysera:
Igor Chmielnik

Scenografia:
Magdalena Gajewska

Kostiumy:
Zofia de Ines

Muzyka:
Piotr Klimek

Choreografia:
Rafał Domagała

Obsada:
Igor Chmielnik,
Jakub Firewicz,
Anna Grochowska,
Krzysztof Kluzik,
Jowita Kropiewnicka,
Jakub Mielewczyk,
Piotr Napierała
Dominik Nowak,
Katarzyna Pałka,
Konrad Stein

Inspicjent:
Emilia Zakrzewska

Zdjęcia i ilustracja:
Kamila Rauf-Guzińska

Bilety

Normalny: 55 zł
Ulgowy: 50 zł
Grupowy: 45 zł

„Sługa dwóch panów” to jedna z najzabawniejszych sztuk teatralnych na świecie. Klasyczna włoska komedia dell’arte Carlo Goldoniego ożywa na scenie w nowym, dynamicznym wydaniu. Spektakl przenosi widzów w świat pełen zabawnych perypetii, zawiłych intryg oraz niezwykłych postaci. Rzecz dzieje się w XVIII-wiecznej Wenecji na tle barwnego karnawału. Żywa akcja, pełno zabawnych nieporozumień i perypetii zakochanych par. A wszystko to jeszcze bardziej komplikuje zwinny Trufaldin, który, służąc dwóm panom jednocześnie, myli ich polecenia oraz miesza sprawy wymagające dyskrecji i taktu. Zagmatwana fabuła pogrąża widzów w wir absurdalnych sytuacji i komicznych zbiegów okoliczności. Przeplatające się wątki miłosne, fałszywe tożsamości i nieustanne perypetie trzymają publiczność w napięciu, zapewniając niezapomniane doznania sceniczne. „Sługa dwóch panów” w reżyserii Pawła Aignera to nie tylko klasyczna komedia, ale także inteligentnie zrealizowane dzieło teatralne, które bawi i zmusza do refleksji nad naturą ludzkich relacji.

Czas trwania: 2 godz. 40 min (z przerwą)
Premiera: 3.05.24

 

Recenzje

Wspaniałe! Prawdziwa eksplozja energii!!! Zabawa na całego, a najlepszy prezent dla Widza patrzeć jak aktorzy się bawią tym co robią! No i absolutnie wspaniała Pani Anna Grochowska, to trzeba zobaczyć – po prostu wulkan! Dziękujemy!

Stirlitz, Biletyna

Recenzje

Nie ma w „Słudze dwóch panów” w słupskim wykonaniu ani jednej słabo zagranej roli.

Anna Czerny-Marecka, GP24, https://tiny.pl/d5q1g

Recenzje

Jest to skrajnie atrakcyjna forma.

Magdalena Tyczka, Dziennik Teatralny, https://tiny.pl/d5qj7

Recenzje

Przedstawienie dynamiczne, dobitne, grane w niesamowitym tempie, według sprawdzonej recepty Hitchcocka, gdzie trzęsienie ziemi, a jest nim zdecydowanie zawiązanie akcji, to ledwie początek nieustannego wzrostu napięcia percepcyjnego. Jest to inscenizacja odważna, kolokwializujac – jazda bez trzymanki i po bandzie, bywa że poza nią, obficie korzystająca z przewag parafrazy, prymatu pastiszu i parodii, żonglująca konwencjami i estetyką. Szalona, bez dwóch zdań, bez granic i bez umiaru.

Tomasz Mlącki, Dziennik Teatralny, https://tiny.pl/d5qjl