Scena Wolności – Chciałem być
Realizacja
Opis Spektaklu

Scenariusz i reżyseria:
Michał Siegoczyński

Scenografia i kostiumy:
Katarzyna Sankowska

Asystentka scenografki:
Anna Drobczyk

Muzyka:
Piotr Mania

Choreografia:
Alisa Makarenko

Konsultacja dramaturgiczna:
Patryk Warchoł

Prezentacja multimedialna:
Natalia Mentkowska

Operatorki kamery:
Ewa Borowska/Paula Wilczyńska

Nagranie partii gitarowych:
Przemysław Hanaj

Przygotowanie wokalne:
Izabela Puk

Obsada:
Mariusz Ostrowski,
Karolina Kleniewska/
Aleksandra Bogulewska,
Diana Krupa,
Karolina Łukaszewicz,
Paulina Nadel,
Ewa Sonnenburg,
Filip Jacak,
Jakub Kotyński,
Artur Majewski

Bilety

Normalny: 60 zł
Ulgowy: 55 zł
Grupowy: 50 zł

Teatr Powszechny w Łodzi.

Spektakl inspirowany postacią Krzysztofa Krawczyka „Chciałem być” nie jest biografią artysty. To komedia, która prezentuje subiektywne spojrzenie reżysera na fenomen Krzysztofa Krawczyka jako artysty i człowieka.

„Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Gwiazdy show-biznesu funkcjonują jako zmitologizowane figury oderwane od rzeczywistości. Sukces i popularność pozbawiają ich ludzkich cech, choć na co dzień to normalni ludzie z krwi i kości – z takimi samymi problemami jak każdy. Najbardziej interesuje mnie właśnie to pękniecie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem” – mówi reżyser i autor sztuki Michał Siegoczyński. „Życiorys Krzysztofa Krawczyka to historia wzlotów i upadków, wielkiej popularności w Polsce, a jednocześnie pewnego niedosytu związanego z tournée po Stanach Zjednoczonych. Krzysztof Krawczyk był fenomenem, twórcą, którego nie da się zaszufladkować. W Polsce znany jest nie tylko jako autor największych hitów, ale jednocześnie jako artysta, którym zafascynowani byli Andrzej Smolik czy Goran Bregović. Prywatna historia Krawczyka to z kolei sekwencja różnych rozczarowań i dramatów, które nie pasują do wizerunku ikony polskiej popkultury. To też zupełny odwrót od religii, który w późniejszym czasie przerodził się w głęboką wiarę w Boga, odgrywającą w jego życiu tak ważną rolę” – dodaje reżyser.


Spektakl odbędzie się na scenie Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku ul. Jana Pawła II 3.
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi krytyczka teatralna Anna Jazgarska.


Czas trwania: 3 godziny 30 minut (dwie przerwy)