Nasz mały PRL
Realizacja
Opis Spektaklu

Autorzy:
Izabela Meyza,
Witold Szabłowski

Adaptacja i reżyseria:
Monika Janik-Hussakowska

Scenografia i kostiumy:
Barbara Guzik

Opracowanie muzyczne:
Cezary Reinert

Opieka muzyczna:
Monika Bubniak

Obsada:
Bożena Borek,
Monika Bubniak,
Igor Chmielnik,
Krzysztof Kluzik,
Katarzyna Pałka,
Wojciech Marcinkowski

Spektakl z muzyką na żywo.

Inspicjent:
Justyna Moczulska

Zdjęcia:
Magdalena Tramer

Bilety

Normalny: 55 zł
Ulgowy: 50 zł
Grupowy: 45 zł

A gdyby tak stworzyć sobie dzisiaj swój mały PRL na własny użytek?

Tego wyzwania podejmują się Iza i Witek, którzy postanawiają przez pół roku udawać, że dalej mamy orła bez korony i zapis o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim w konstytucji, a Ludwik Waryński wciąż patrzy na nas ze stuzłotowego banknotu. Zamieszkują więc w wielkiej płycie, zamieniają laptopy na maszynę do pisania, GPS-a na starą mapę, a komórkę na telefon z tarczą. Przestawiają się z Ikei na meble z Zakładów Produkcji Mebli w Wyszkowie, z opla astry na FIATA 126P, z oliwy z oliwek na smalec ze świni, a z sushi – na bitki wołowe. Próbują zrealizować kartkę na wołowe z kością, wymienić dziesięć kilo gazet na papier toaletowy i regularnie wyłączają sobie wodę i prąd. Słowem – przenoszą się do PRL-u. Chcą przyjrzeć się współczesnej Polsce przez pryzmat PRL-u i zastanowić się, ile z dawnego systemu zostało w nas do dziś.

Czy im się to uda? Czy możliwe jest odtworzenie atmosfery tamtych lat? W końcu zawsze mogą ze swojego PRL-u wyjść, a Ci którzy żyli w tamtych czasach, takie możliwości nie mieli…

W  rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2022/2023” miesięcznika Teatr spektakl został wyróżniony w następujących kategorii: Najlepsza muzyka/reżyseria dźwięku: Cezary Reinert, Nasz mały PRL, reż. Monika Janik – Hussakowska, Nowy T. im. Witkacego w Słupsku (JACEK SIERADZKI).

YouTube video

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.


Premiera 02.04.2022 r. Czas trwania: 2 h 35 min (z przerwą)

Recenzje
Recenzje
Recenzje
Recenzje
Recenzje