Jesteś szalona
Realizacja
Opis Spektaklu

Scenariusz, reżyseria
i muzyka:

Tomasz Man

Scenografia:
Anetta Piekarska-Man

Wizualizacje:
Zuzanna Piekarska

Choreografia:
Artur Dobrzański

Opieka wokalna:
Agata Walczak

Asystent reżysera:
Krzysztof Kluzik

Obsada:
Bożena Borek,
Igor Chmielnik,
Anna Grochowska,
Krzysztof Kluzik,
Konrad Krupiński,
Katarzyna Pałka

Inspicjent:
Justyna Moczulska

Zespół muzyczny
pod kierownictwem Cezarego Reinerta.

Zdjęcia:
Kamila Rauf-Guzińska

Bilety

Normalny: 55 zł
Ulgowy: 50 zł
Grupowy: 45 zł

Spektakl muzyczny „Jesteś szalona”, to opowieść o miłości „podlana” muzyką disco polo w zupełnie nowych aranżacjach. Historia rozgrywa się na przełomie wieków nad morzem, gdzie każdy się zakochać musi. Dwie pary spotykają się w nadmorskim kurorcie. Sceneria końcówki lat dziewięćdziesiątych, szaleństwo Polski wchodzącej w epokę kapitalizmu, romantyczna atmosfera nadmorskich wakacji – to okoliczności, w których umieściliśmy naszych bohaterów.

Spektakl został przygotowany przez zespół realizatorów odpowiedzialnych za sukces przedstawienia „Mała Piętnastka – legendy pomorskie”, jego scenariusz powstał specjalnie na potrzeby Nowego Teatru.


Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska


Premiera: 10.02.2024 r. Czas trwania spektaklu: 2 godz. 10 min. (z przerwą)

Recenzje

Na spektakl szłam z rezerwą, ponieważ na ogół nie słucham muzyki disco polo, aczkolwiek na imprezach umiem się przy niej bawić. Spektakl przekroczył moje najśmielsze oczekiwania – bawiłam się rewelacyjnie za sprawą nie tylko muzyki na żywo, ale także scenografii, rekwizytów, gry aktorskiej. Uwielbiam, jak aktorzy bawią się swoją rolą a nie tylko „odtwarzają”. I tutaj to było – interakcja aktora z widzem. Świetne przedstawienie! Już polecam wszystkim!

Biletyna

Recenzje

Było po prostu fantastycznie!!!! Przeniosłyśmy się w tamte lata, co było słodkim wspomnieniem. Główna aktorka ma przepiękny głos i cudownie interpretowała utory. Na prawdę warto pójść i się zrelaksować i dobrze bawić. Polecamy każdemu, w każdym wieku.

Jolanta D. Biletyna

Recenzje

Wspaniała zabawa, sentymentalna podróż w lata 80 -te , wspaniała gra aktorska. Duża dawka śmiechu, humoru, extra rekwizyty. Można nie lubić, nie słuchać disco polo ,ale nogi same rwą się do tańca , do podrygiwania .Aż chce się śpiewać . Przesympatyczni aktorzy, owacje na stojąco. Polecam !!!

Izabela B. Biletyna