Brzechwa jedzie na wieś – projekt MKIDN w ramach Kultura Dostępna

Aktualnie przystąpiliśmy do realizacji projektu o nazwie „Brzechwa jedzie na wieś”. Jest to program edukacyjny, w którym spektakl, pt.: „Brzechwolandia” staje się pretekstem do sięgnięcia po wybitne dzieła klasyka literatury dziecięcej jakim jest Jana Brzechwy. Na scenie zagłębiamy się w zaczarowany świat poezji i piosenki wykreowany przez aktorów we wspólnej interaktywnej zabawie z najmłodszymi odbiorcami teatru.

Wiersze Jana Brzechwy lubiane są zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Na scenie ujrzymy świat pełen przygód, w którym głównymi bohaterami są zwierzęta (hipopotam, kaczka, stonoga, pies, żaba…), jak również warzywa (pomidor, szczypiorek, kalarepa, groch, cebula…).

Dodatkową atrakcją – uzupełnieniem projektu jest jego druga część, czyli lekcja edukacyjna. W czasie jej trwania przybliżymy świat teatru, lalek, maski, animacji, teatru ożywienia. Zajęcia te mają uzupełnić pokłady dziecięcej wyobraźni oraz poszerzyć ich myślenie o teatrze.

W ramach projektu zapraszamy na spektakle:
21 września 2016 r., godz. 10.00 – sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury Kwidzyń w Rakowcu.
22 września 2016 r., godz. 10.00 – sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach.
26 września 2016 r., godz. 10.00 – sala widowiskowa Krajeńskiego Domu Kultury.
27 września 2016 r., godz. 10.00 – sala widowiskowa Ośrodka Upowszechniania Kultury w Wysokiej.
28 września 2016 r., godz. 10.00 – sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwie.
29 września 2016 r., godz. 10.00 – sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Łobżenicy.

 

Projekt „Brzechwa jedzie na wieś” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach akcji Kultura Dostępna.