Casting w Nowym Teatrze w Słupsku

Zapraszamy aktorki oraz aktorów śpiewających i tańczących w wieku od 20 do 40 lat do wzięcia udziału w pierwszym etapie castingu do spektaklu „Niech no tylko zakwitną jabłonie” w reżyserii W. Kościelniaka – przedstawienie inspirowane tekstem Agnieszki Osieckiej o tym samym tytule.

Aby wziąć udział w castingu, należy przesłać link/linki do serwisu youtube do filmu/filmów zawierających (w kolejności):

  1. Przedstawienie kandydatki/a (dobrze widoczna twarz; około 60 sekund). Należy podać nazwy szkół i kursów, w których się pobierało naukę oraz zdobyte doświadczenie zawodowe (gdzie, co, w czyjej reżyserii itd.).
  2. Wykonanie dowolnej piosenki, która możliwie najlepiej prezentuje atuty wokalne kandydatki/a (60-180 sekund).
  3. Krótki pokaz umiejętności tanecznych/ruchowych w pełnym planie (stylistyki charakterystyczne dla teatrów musicalowych).

Zgłoszenia, w formie linku/linków do serwisu youtube do krótkich filmów, należy przesłać online na adres konkurs@nowyteatr.pl. Prosimy o wpisywanie w tytule maila: „nazwisko – imię – casting”. W treści wiadomości prosimy podać numer kontaktowy. Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku potwierdzi mailowo otrzymanie każdego zgłoszenia. Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować na ww. adres.

Termin nadsyłania zgłoszeń w ramach pierwszego etapu castingu mija 31.08.2024 r.
Wybrane osoby zostaną zaproszone na przesłuchanie (drugi etap castingu), które odbędzie się w dniu 16.09.2024 r. w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.
Informacja o osobach zakwalifikowanych do II etapu castingu zostanie przesłana indywidualnie do każdego kandydata/tki do 10.09.2024 r.

Termin prac nad spektaklem: 2.01-15.03.2025 r. Terminy pierwszych spektakli: 15-16.03, 19-21.03 oraz 3-6.04, 8-11.05.2025 r.
Przedstawienie będzie przygotowywane bez dublerów, w związku z czym wymagana jest dostępność w przedstawionym terminie prac przygotowawczych oraz we wskazanych w ogłoszeniu terminach eksploatacji przedstawień.


Warunki finansowe (stawki brutto): przygotowanie roli 6 000 zł, każdy spektakl 600 zł, próba wznowieniowa po premierze 200 zł. Wszelkie działania związane z promocją przedstawienia (sesja zdjęciowa, nagranie materiałów video np. trailer, zapis techniczny itp.) wykonywane są w ramach powyższego wynagrodzenia (w okresie przygotowania spektaklu) lub w ramach prób wznowieniowych (po premierze). Jeśli teatr podejmie decyzję o nagraniu płyty z piosenkami ze spektaklu, aktorki/rzy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie za udział w nagraniach i prawa do ich eksploatacji w wysokości 1 000 zł. Teatr zapewnia zakwaterowanie aktorkom/om w pokojach gościnnych teatru. Dojazd do Słupska (również na przesłuchanie castingowe) we własnym zakresie.