Rozmowa o tragedii na jeziorze Gardno z 18 lipca 1948 roku.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z historykiem Tomaszem Urbaniakiem dotyczące tragedii na jeziorze Gardno z 18 lipca 1948 roku.

18 grudnia 2022 roku (oraz 15 stycznia 2023 roku) w kawiarni Nowego Teatru odbędzie się spotkanie pokazujące kontekst historyczny naszej najnowszej premiery. „Mała piętnastka – legendy pomorskie” autorstwa i w reżyserii Tomasza Mana to historia odnosząca się do wydarzeń sprzed ponad pół wieku. Wypadek na jeziorze Gardno był największą tragedią w żegludze śródlądowej w historii Polski. Zginęło wtedy 25 osób, z czego 21 były to dziewczęta z zastępu harcerskiego „Mała piętnastka” przebywające na obozie harcerskim w Gardnie Wielkiej. Lokalny historyk i pasjonat dziejów Pomorza Tomasz Urbaniak poprowadzi godzinne spotkanie przybliżające tamte wydarzenia. Tego samego dnia o godzinie 19:00 na scenie Nowego Teatru prezentowany będzie spektakl „Mała piętnastka – legendy pomorskie”.

Wstęp na spotkanie w kawiarni jest bezpłatny.

Bilety na przedstawienie oraz więcej informacji o spektaklu: https://nowyteatr.pl/spektakle/mala-pietnastka-legendy-pomorskie/