„Strach ma wielkie oczy” warsztaty teatralne
„STRACH MA WIELKIE OCZY” to warsztaty teatralne z zakresu improwizacji dla młodzieży w wieku 15-18 lat.

Projekt składać się będzie z cyklu zajęć warsztatowych prowadzonych przez reżyserkę i pedagożkę Julię Mark (3h dziennie przez 6 dni w terminie 19-23 grudnia dla każdej z dwóch grup), materiałów pedagogiczno-teatralnych (online) oraz podsumowania w postaci prezentacji improwizacji przed widownią złożoną z ich rodzin, przyjaciół, pracowników i sympatyków Nowego Teatru im. Witkacego. Prezentacja odbędzie się 23 grudnia.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch dziesięcioosobowych grupach, w godzinach 14.30-17.30 (grupa pierwsza) i 18.00-21.00 (grupa druga) na scenie Nowego Teatru im. Witkacego.

Uczestnicy poznają zasady improwizacji i ćwiczenia, inspirowane metodą znanego amerykańskiego improwizatora Keitha Johnstona. Ćwiczenia wzmocnią pewność siebie uczestników, zwiększą ich odporność na stres, zintegrują rozwiną kreatywność, a także pogłębią refleksję nad zjawiskiem strachu i jego wpływem na ich codzienne funkcjonowanie wybory.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, zgłoszenia zawierające następujące dane należy wysłać na adres email: julka.pawlowska@gmail.com
– Imię i nazwisko uczestnika
– Wiek uczestnika
– Telefon i e-mail opiekuna prawnego
– Telefon i e-mail uczestnika
Zgłoszeń należy dokonywać do dnia 7 grudnia.

Warsztaty realizowane są dzięki programowi Stypendiów dla twórców kultury organizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Julia Mark- Reżyserka teatralna. Studiowała Wiedzę o Teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej. Ukończyła Wydział Reżyserii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Podczas studiów współpracowała z Bogdanem Hussakowskim (Teatr PWST), była też asystentką Mikołaja Grabowskiego w krakowskim Starym Teatrze.
Julia Mark wygrała konkurs na reżyserię organizowany przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu (2009), a także otrzymała Dziką Różę Dziennikarzy za „Mój niepokój ma przy sobie broń” Mateusza Pakuły (Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, 2013), Srebrny kluczyk za najlepszy spektakl sezonu 2014/2015 w Jeleniej Górze za „Karskiego historię nieprawdziwą”, a także Don Kichota – nagrodę za debiut reżyserski w Polskim Radiu.
Spektakle Julii były prezentowane na wielu festiwalach teatralnych, m.in. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni, festiwalu młodych reżyserów M-teatr w Koszalinie, Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie, Wałbrzyskich fanaberiach teatralnych czy na krakowskiej Boskiej Komedii.