Rozpoczynamy próby do spektaklu „Nasz mały PRL”
Ruszyły próby do spektaklu „Nasz mały PRL” w reżyserii Moniki Janik-Hussakowskiej, autorstwa Izabeli Meyzy i Witolda Szabłowskiego.
 
Obsada: Bożena Borek, Monika Bubniak (gościnnie), Igor Chmielnik, Krzysztof Kluzik, Katarzyna Pałka (gościnnie), Wojciech Marcinkowski
 
Reżyseria i adaptacja: Monika Janik- Hussakowska
Scenografia: Barbara Guzik
Aranżacje, opracowanie muzyczne: Cezary Reinert
Opieka muzyczna: Monika Bubniak,
Inspicjent: Justyna Moczulska

A gdyby tak stworzyć sobie dzisiaj swój mały PRL-u na własny użytek?
Tego wyzwania podejmują się Iza i Witek, którzy postanawiają przez pół roku udawać, że dalej mamy orła bez korony i zapis o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim w konstytucji, a Ludwik Waryński wciąż patrzy na nas ze stuzłotowego banknotu. Zamieszkują więc w wielkiej płycie, zamieniają laptopy na maszynę do pisania, GPS-a na starą mapę, a komórkę na telefon z tarczą. Przestawiają się z Ikei na meble z Zakładów Produkcji Mebli w Wyszkowie, z opla astry na FIATA 126P, z oliwy z oliwek na smalec ze świni, a z sushi – na bitki wołowe. Próbują zrealizować kartkę na wołowe z kością, wymienić dziesięć kilo gazet na papier toaletowy i regularnie wyłączają sobie wodę i prąd. Słowem – przenoszą się do PRL-u.
Chcą przyjrzeć się współczesnej Polsce przez pryzmat PRL-u i zastanowić się, ile z dawnego systemu zostało w nas do dziś.
Czy im się to uda? Czy możliwe jest odtworzenie atmosfery tamtych lat?
W końcu zawsze mogą ze swojego PRL-u wyjść, a Ci którzy żyli w tamtych czasach, takie możliwości nie mieli…
 
Premiera planowana jest na 2 kwietnia 2022 r.