Casting!

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku poszukuje do udziału w spektaklu „Opowieść wigilijna” K. Dickensa w reżyserii K. Maciejaszek chłopca w wieku 6 – 8 lat. Dziecko powinno w stopniu podstawowym umieć czytać (w spektaklu będzie grało niewielką scenkę – czytanie listu). Teatr wybierze dwoje dzieci, które zagrają naprzemiennie w spektaklach w terminach 5 – 15 grudnia 2021 oraz 4 – 7 stycznia 2022 roku. Za udział w spektaklach dzieci otrzymają wynagrodzenie.

Casting odbędzie się w najbliższy piątek 5 listopada w godzinach 17:00 – 18:00 w sali prób Nowego Teatru przy ul. Lutosławskiego 1. Na castingu dzieci będą czytały poniższy tekst baśni (proszę się go nie uczyć na pamięć):

„Dziewczynka usiadła, małe nożyny podciągnęła pod siebie, ale marzła coraz bardziej. Ach, jedna mała zapałka, jakby to było dobrze! Żeby wyciągnąć jedną zapałkę z wiązki, potrzeć ją i ogrzać paluszki. Wyciągnęła i „trzask” , jak się iskrzy, jak płonie! Dziwny to był płomień. Dziewczynce zdawało się, że siedzi przed wielkim żelaznym piecem a ogień palił się w nim tak łaskawie i grzał tak przyjemnie. Wyciągnęła przed siebie zmarznięte nóżki, aby je rozgrzać – a tu płomień zgasł. A ona siedziała z niedopałkiem zapałki w dłoni. „


Rodzice (wyłącznie!) wybranych dzieci będą zobligowani do dostarczenia teatrowi (wymogi formalne przy zatrudnieniu nieletnich):

1/ orzeczenia lekarza pediatry o braku przeciwwskazań do pracy,

2/ opinii dyrektora szkoły o braku przeciwwskazań do pracy,

3/ opinii psychologa z poradni psychologiczno-pedagogicznej o braku przeciwwskazań do pracy,

4/ zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział w spektaklu.


Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: w.stolarczyk@nowyteatr.pl . Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 603 334 661