Kultura przy kawie – pierwsze spotkanie
Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Kultura przy kawie”. Naszym gościem będzie Jan Ryszard Kurylczyk – inżynier, polityk, a przede wszystkim autor ośmiu powieści historycznych.

Jego pierwszy trójksiąg („Jeruzalem, Jeruzalem”, „Sekretne archiwum Kambudżiji” i „ Od Maratonu do Arderikki”) został wydany na przełomie lat 80/90tych minionego wieku. Dotyczył odległej w czasie Starożytności i walk grecko – perskich. Kolejny trójksiąg („ Niezłomny z Nazaretu”, „ Ostatni apostoł”, „ Papież”) wydany po roku dwutysięcznym, był autorskim spojrzeniem na początki chrześcijaństwa. Ostatnie publikacje („Słowiański przedświt” i „ Kroniki podkanclerza koronnego”) są próbą odtworzenia historycznej drogi plemion słowiańskich do Europy. Z Janem Ryszardem Kurylczykiem porozmawiamy o przekuwaniu historii w literaturę, przemianach ustrojowych lat 90tych i… budowie elektrowni atomowej w Żarnowcu.

Zapraszamy 24 października o godz. 16:00 do naszej kawiarni „Teatralnej” na 1 piętrze w budynku Nowego Teatru. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.