Pomóż i otrzymaj bilet za darmo!

Drodzy widzowie,

Zainspirowani apelem środowiska kultury w sprawie sytuacji na wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej, my pracownicy Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, a także artyści współpracujący przy tworzeniu spektaklu „Ciemna woda”, chcielibyśmy przeciwstawić się nielegalnym i niehumanitarnym praktykom na granicy polsko-białoruskiej.
 
Jako artyści, próbujący walczyć z rzeczywistością językiem kultury, zapraszamy wszystkich na spektakl „Ciemna Woda” Amanity Musakrii (reż. Iwo Vedral), który porusza ten trudny temat. Jednak zdajemy sobie sprawę, że potrzebne są również konkretne działania, które mają szansę pomóc uchodźcom, znajdującym się obecnie na wschodniej granicy naszego kraju. Dlatego też chcielibyśmy zachęcić naszych widzów do dołączenia do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk. Osoby, które zechcą przynieść którąś z potrzebnych z poniższej listy rzecz (lub rzeczy) na spektakl „Ciemna Woda” w dn. 15-17.10, będą mogły obejrzeć go za darmo lub też odebrać bilet na spektakle listopadowe. W ten sposób chcielibyśmy się Wam odwdzięczyć za okazaną uchodźcom pomoc.

Oto lista potrzebnych rzeczy:
-rękawiczki, skarpety, czapki – ciepłe, chętnie termiczne
-odzież termiczna
-koce termiczne
-żywność wysokoenergetyczna (czekolady / batoniki / żele energetyczne / batoniki białkowe / suszone owoce / izotoniki w proszku lub żelu)
-ogrzewacze termiczne
-karimaty
-buty męskie
 
Dziękujemy i do zobaczenia w Teatrze!