spektatkle

Wesela w domu

autor: Bohumil Hrabal
tłumaczenie: Piotr Godlewski
reżyseria: Stanisław Miedziewski
scenografia: Piotr Igor Salata
muzyka:Tomasz Giczewskiwesela w domu rgb

Kim był Bohumil Hrabal? Kim byli ci, wśród których żył? Czy był największym czeskim pisarzem? Nie będzie to opowieść biograficzna, raczej wybór epizodów, zdarzeń, rozsypanych szkiełek z kalejdoskopu jego życia. Od absurdalnego czeskiego humoru, przez szarość życia w czasach komuny, po śmierć Hrabala, która, jak oficjalnie się mówi, zdarzyła się przypadkiem przy karmieniu gołębi. A może po prostu życie skończyło się, bo żyć już się nie chciało? Bo pić się nie chciało. I pisać też nie… „Ten świat jest piękny do obłędu. Nie, żeby taki był, ale ja go takim widzę…” – powiedział niegdyś Hrabal. I takie tez będzie nasze przedstawienie – dające chwilę odpoczynku od codziennego życia.
Spektakl towarzyszyć będzie obchodom 50-lecia pracy twórczej słupskiego reżysera i twórcy teatralnego Stanisława Miedziewskiego oraz 45-lecia pracy twórczej aktora Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku Jerzego Karnickiego.

Seria filmików przygotowanych z okazji jubileuszu Jerzego Karnickiego, Stanisława Miedziewskiego i Ireneusza Kaskiewicza, którego kulminacją będzie premiera spektaklu pt.: „Wesela w domu”. Zapraszamy. 24-25/06/2017, godz. 18.

Ceny biletów: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 30 zł.

0dcinek 1, pt.: „Kim jestem”

Odcinek 2, pt.: „Aktor – Reżyser – Człowiek teatru”

Odcinek 3, pt.: „Stanisław Miedziewski”

Odcinek 4, pt.: Ireneusz Kaskiewicz

Odcinek 5, pt.: „Jerzy Karnicki”

Odcinek 6, pt.: „Moje marzenie”

Odcinek 7, pt.: „Upadki i wzloty”

Odcinek 8, pt.: „Jak trafiłem do teatru”

Odcinek 9, pt.: „Motto”