spektatkle

Tlen

Autor: Iwan Wyrypajew
Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Aleksandra Skorupa
Scenografia: Izabela Banaszek
Multimedia: Tomasz Schaefer
Obsada: Monika Janik, Wojciech Marcinkowski i zespół muzyczny Ze Velocipedes w składzie Łukasz Sasko, Adrian Kondratowicz, Przemysław Bartos
Premiera: 14.04.2018 r. Mała Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Tekst Iwana Wyrypajewa to opowieść o ludziach, mieszkających w niewielkim miasteczku – takim jak Słupsk… Ta historia, jeśli w ogóle o tradycyjnej narracji możemy tutaj mówić, mogłaby się przydarzyć zarówno w głębokiej Rosji, jak i gdzieś na Pomorzu.
Słupski „Tlen” jest muzyczną podróżą, sekwencją scen nacechowanych biblijną, starocerkiewną estetyką. Główny bohater, zanurzony w codzienności, zabija z potrzeby metafizycznych przeżyć. Poszukuje miłości, która pozwala mu oddychać. Spektakl jest przypowieścią o moralności, egzystencji i brutalnej rzeczywistości, zabierającej powietrze. Tutaj sacrum nieustannie miesza się z profanum, a czystość z brudem. Walka o tlen staje się głównym celem i swoistą obsesją Saszy.

W przedstawieniu, oprócz aktorów słupskiego teatru, wystąpi na żywo muzyczne trio Ze Velocipedes. Spektakl powstaje dzięki Stypendium Prezydenta Miasta Słupska przyznanemu muzykowi – Łukaszowi Sasko.

Najbliższe spektakle:
13.04.2018, godz. 19.00
15.04.2018, godz. 19.00