spektatkle

Pan Tadeusz

Autor: Adam Mickiewicz
Reżyseria: Dominik Nowak
Asystent reżysera: Igor Chmielnik
Muzyka: Bolesław Rawski
Scenografia: Tomasz Brzeziński
Obsada: Bożena Borek, Igor Chmielnik, Sławomir Głazek (gościnnie), Monika Janik, Adam Jędrosz, Jerzy Karnicki, Ireneusz Kaskiewicz/Aleksander Trąbczyński, Krzysztof Kluzik, Wojciech Marcinkowski, Dominik Nowak, Hanna Piotrowska, Magdalena Płaneta.

Premiera 18.10.2018 r. Duża Scena – Nowy Teatr w Słupsk

„Pan Tadeusz” to jeden z najważniejszych utworów w polskiej literaturze. Nasza narodowa epopeja będąca baśniowym wspomnieniem nieistniejącego już świata, opisem wielkiej tęsknoty do wolnej ojczyzny, a jednocześnie gorzką refleksją na temat naszych narodowych przywar. Poemat absolutnie wyjątkowy. Tytułowym bohaterem jest młodzieniec z rodu Sopliców powracający w rodzinne strony, zakochany w młodziutkiej Zosi i uwodzony przez starszą od nich obojga Telimenę. Jego ojciec – Jacek Soplica, ukrywający się pod przebraniem pokutującego mnicha Księdza Robaka, przygotowuje w Soplicowie zbrojne powstanie przeciw rosyjskiemu zaborcy. Jego plany krzyżuje lokalny konflikt o majątek, władzę i obyczaje wybuchający w najmniej odpowiednim momencie. Koniec końców solidarność zwaśnionych sąsiadów zwycięża zwiastując wolną Polskę.

Spektakl bierze udział w V edycji konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

                                

 

Czas trwania spektaklu 2 godz. 20 min. (z przerwą).

Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 30 zł, szkolny 19 zł
Kup bilet online: https://iframe193.biletyna.pl/if/artist/a/12514

"Pan Tadeusz"

Premierę spektaklu „Pan Tadeusz” w reżyserii Dominika Nowaka gramy dla Państwa 18 października o godzinie 19 na Dużej Scenie. Kto się wybiera? Zapraszamy!!!

Opublikowany przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Środa, 3 października 2018