spektatkle

Bóg mordu

autor: Yasmina Reza

przekład: Barbara Grzegorzewska

reżyseria: Dominik Nowak

muzyka: Piotr Lewicki

scenografia i kostiumy: Tomasz Brzeziński

premiera: 25 czerwca 2016 r.

Bóg mordu - plakat

„Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.
Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy realizacji spektaklu zaprosiliśmy również gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, która zagra na słupskiej scenie z aktorami Nowego Teatru.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min.
Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 30 zł.

Nagrody i wyróżnienia:
W  rankingu wydarzeń teatralnych 2016 roku Gazety Świętojańskiej w kategorii „Najlepszy spektakl komediowy” zwyciężył „Bóg mordu” w reżyserii Dominika Nowaka.