aktualności

Będzie nowy Nowy Teatr!

Po 13-tu lat od powołania instytucji udało się zdobyć środki na budowę siedziby Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku! W ramach Gminnego Programu Rewitalizacji w miejscu jedynej należącej do nas nieruchomości powstanie Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych. Budynek będzie posiadał scenę z widownią na około 250 miejsc, sale prób i sale warsztatowe, foyer z kawiarnią, pełne zaplecze techniczne, biurowe oraz pokoje aktorskie z tarasami na dachu. Inwestycja będzie kosztowała ponad 13 milionów złotych i zostanie oddana do użytku w 2020 roku.
4-tego grudnia 2017 roku Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz włodarze Słupska i Ustki – Robert Biedroń i Jacek Graczyk podpisali umowę o dofinansowaniu rewitalizacji. Projekt ( w części dotyczącej teatru) obejmuje adaptację, remont, rozbudowę i nadbudowę budynku byłej wozowni na potrzeby Nowego Teatru w Słupsku przy ul. Lustosławskiego oraz zagospodarowanie podwórka należącego do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. Planowany budynek będzie posiadał ponad 1800 m2 powierzchni użytkowej, 4 kondygnacje, rozmiary blisko 30 x 30 metrów i będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W projektowanych pomieszczeniach, oprócz działalności scenicznej, teatr będzie prowadził działalność społeczną i edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży, seniorów oraz osób z obszaru rewitalizowanego. Planowana inwestycja raz na zawsze rozwiąże problem współdzielenia jednego budynku przez dwie instytucje (Nowy Teatr i Filharmonię Sinfonia Baltica) o diametralnie odmiennej specyfice, potrzebach i trybie pracy. Nowa siedziba pozwoli teatrowi i filharmonii w sposób płynny prowadzić swoją działalność oraz zapewni mieszkańcom miasta ofertę kulturalną dostępną regularnie i w optymalnych warunkach a miasto zyska reprezentacyjny i nowoczesny obiekt.
9-tego lutego 2018 roku uzostał ogłoszony przetarg na I etap inwestycji (http://bip.um.slupsk.pl/zamowienia-publiczne/1667.html) a dziesięć dni później 19 lutego teatr otrzymał dezycję o pozwoleniu na prowadzenie prac budowlanych. W świecie, w którym sztuka spychana jest na margines, Miasto Słupsk buduje infrastrukturę kultury. Zmieniamy się dla Was!

 


11:17, 26 marca 2018