Festiwal Scena Wolności – Wiedźmin.Turbolechita
Realizacja
Opis Spektaklu

Autor:
Ziemowit Szczerek

Reżyseria:
Piotr Sieklucki

Scenografia, kostiumy:
Łukasz Błażejewski

Muzyka, projekcje:
Paweł Penarski

Światło:
Wojciech Kiwacz

Dźwięk:
Tadeusz Sawka/
Bogdan Czyszczan

Obsada:
Juliusz Chrząstowski,
Krystian Durman/
Konrad Stein,
Aleksander Fiałek/
Paweł Harańczyk,
Karol Miękina,
Maciej Ferlak,
Grzegorz Janeczek,
Grzegorz Witek,
Łukasz Błażejewski

Bilety

Normalny: 55 zł
Ulgowy: 
50 zł
Grupowy: 
45 zł

Przed Państwem na scenie pojawia się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON – wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę, dobrą zmianę.

„Wiedźmin. Turbolechita” to satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami – tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas.


Ziemowit Szczerek – laureat Paszportu Polityki, finalista Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, autor głośnej „Siódemki” i „Rzeczpospolitej Zwycięskiej”, tym razem rozprawia się z polskością i całym zestawem cech jej towarzyszącym w tekście dramatycznym i to nie byle jakim.


Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Czas trwania: 80 minut

Ustawienia tekstu
Wysoki kontrast