spektatkle

Wszyscyśmy z jednego szynela

autor i reżyseria: Rafał Kmita
muzyka: Janusz Wojtarowicz
kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska

„Wszyscyśmy z jednego Szynela” to spektakl muzyczny dryfujący pomiędzy teatrem a kabaretem. Dryfujący również gdzieś pośród rosyjskich stepów, śniegowych zamieci i długich karcianych wieczorów, w atmosferze rzewnej wschodniej muzyki. Za pomocą aluzji, cytatów, zabawnych anegdot udało się Rafałowi Kmicie wyczarować świat XIX-wiecznej Rosji. Pełen humoru, satyry i miejscami ostrej ironii. Ale świat ten nie jest pozbawiony ciepła i liryzmu, będącego hołdem złożonym tamtejszej kulturze. Krótkie, zabawne historie, odwołujące się do twórczości Gogola, Czechowa czy Dostojewskiego, subtelnie i mądrze puentowane, ozdobione są fantastycznymi „pieśniami” Janusza Wojtarowicza.
Premiera: 03/02/2017 GOKiP Kobylnica, 04/02/2017 Nowy Teatr w Słupsku
Spektakl zrealizowany we współpracy i przy wsparciu finansowym Gminy Kobylnica.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 10 min. (z przerwą)
Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 30 zł

Spektakl zakwalifikowany do 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.
Strona organizatora konkursu: www.sztukawspolczesna.org

logo-okwpsw-kopia mkidn_01_cmyk it_logo_prev