spektatkle

#NOWY NA LEŻAKACH – Wszyscyśmy z jednego szynela

SPEKTAKL ODBĘDZIE SIĘ W PLENERZE

Autor i reżyseria: Rafał Kmita
Muzyka: Janusz Wojtarowicz
Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska

„Wszyscyśmy z jednego Szynela” to spektakl muzyczny dryfujący pomiędzy teatrem a kabaretem. Dryfujący również gdzieś pośród rosyjskich stepów, śniegowych zamieci i długich karcianych wieczorów, w atmosferze rzewnej wschodniej muzyki. Za pomocą aluzji, cytatów, zabawnych anegdot udało się Rafałowi Kmicie wyczarować świat XIX-wiecznej Rosji. Pełen humoru, satyry i miejscami ostrej ironii. Ale świat ten nie jest pozbawiony ciepła i liryzmu, będącego hołdem złożonym tamtejszej kulturze. Krótkie, zabawne historie, odwołujące się do twórczości Gogola, Czechowa czy Dostojewskiego, subtelnie i mądrze puentowane, ozdobione są fantastycznymi „pieśniami” Janusza Wojtarowicza.

Premiera: 03/02/2017 GOKiP Kobylnica, 04/02/2017 Nowy Teatr w Słupsku
Spektakl zrealizowany we współpracy i przy wsparciu finansowym Gminy Kobylnica.

Spektakl zakwalifikowany do 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.
Strona organizatora konkursu: www.sztukawspolczesna.org

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 50 min
Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 30 zł
Kup bilet: https://iframe193.biletyna.pl/if/artist/a/12521

Najbliższe spektakle:
08.08.2020, godz. 20.00
09.08.2020, godz. 20.00