spektatkle

Horror Show

na podstawie powieści Łukasza Orbitowskiego
reżyseria, scenografia, adaptacja i opracowanie muzyczne:  Anika Idczak
kostiumy: Joanna Walisiak-Jankowska

horror-plakat Spektakl teatralny z kulturą hip hopu w tle, czyli 3 kroplami beatboxu, krztyną rapu i kilkoma gramami graffiti! Przedstawienie jest adaptacją powieści „Horror Show” Łukasza Orbitowskiego, laureata Paszportu Polityki oraz nominowanego do nagrody Nike.
Historia, przeniesiona do słupskich realiów, zaczyna się w 1997 roku gdzieś na ul. Wojska Polskiego. Gdzie może się skończyć, jeśli w to wszystko wmieszane zostają siły pozaziemskie? Spektakl jest impresją na temat dobra i zła. Porwie widza w sentymentalną podróż do przeszłości, gdzie polski street art raczkował w rytm Kalibru44, a wszystko kupowało się prosto z rozłożonych polówek czy metalowych szczęk i nikt nie płacił podatków. Dziewczyny tapirowały grzywki, a chłopaki grali namiętnie w tetris nosząc białe skarpetki do czarnych garniaków.
Spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Słupska w Dziedzinie Kultury, który przyznał je Filipowi Gurłaczowi.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 20 min.
Ceny biletów: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 30 zł.

Uwaga! W spektaklu będzie użyte światło stroboskopowe.

Spektakl zakwalifikowany do 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.
Strona organizatora konkursu: www.sztukawspolczesna.org

 

logo-okwpsw-kopia mkidn_01_cmyk it_logo_prev