spektatkle

Ulica

Reżyseria: Iwo Vedral
Scenografia i kostiumy: Tomasz Brzeziński
Muzyka: Jakub Orłowski

pogladowyUlica Długa wcale nie jest długa. Być może nie jest wcale ulicą, a w każdym razie od dawna nie istnieje już na mapie miasta. A jednak w kilkudziesięciu niechronologicznie opowiedzianych epizodach to właśnie Długa tworzy mitologiczną opowieść współczesności. Pokora zabił Sobakę i powiesił go na gałęzi starodawnego dębu, mały Mąka wyłuskuje kotom oczy, Helenka chowa się w dziurze w ziemi a Antoniuk z butelką taniego wina jedzie do Ustki napisać wiersz. Ktoś sprzedaje pieczone kurczaki, których nikt nie chce kupić, ktoś inny przygląda się latającym ponad dachami gołębiom i próbuje wyobrazić sobie ich perspektywę. Właściwie nikt nie jest trzeźwy, zmęczone ciała przesuwają się z mozołem, ale jednocześnie zadziwiającą godnością wzdłuż poszarpanych ścian ulicy.

Ulica to spektakl dotykający bezpośrednio tkanki miejsca i jednocześnie fantastyczna opowieść o jego genezie. Czarna, brutalna i piekielnie zabawna bajka dla dorosłych.

Zobacz trailer do spektaklu.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 20 min. (z przerwą)
Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 30 zł, szkolny 19 zł.

Nagrody i wyróżnienia:
– W rankingu wydarzeń teatralnych 2016 roku Gazety Świętojańskiej w kategorii „Najlepsza reżyseria” zwyciężył Iwo Vedral za spektakl „Ulica”.
– W rankingu wydarzeń teatralnych 2016 roku Gazety Świętojańskiej w kategorii „Najlepszy aktor drugiego planu” zwyciężył Adam Jędrosz za spektakl „Ulica”.
– W rankingu wydarzeń teatralnych 2016 roku Gazety Świętojańskiej w kategorii „Najlepsza aktorka drugiego planu” zwyciężyła Hanna Piotrowska „Ulica”.
– Iwo Vedral otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za 2016 rok za reżyserię spektaklu „Ulica”.
– Spektakl zakwalifikowany do 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Strona organizatora konkursu: www.sztukawspolczesna.org

Inne materiały filmowe dotyczące spektaklu:
https://youtu.be/Dfx8fmBTvTI
https://www.youtube.com/watch?v=rJPElfn0qFk

it_logo_prevmkidn_01_cmyklogo-okwpsw-kopia