Edukacja

Oferta edukacyjna w sezonie artystycznym 2019/2020

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku ma ogromną przyjemność przedstawić Państwu najnowszą ofertę edukacyjną.

W tym roku zainicjowaliśmy program „Sieć Liderów Kultury”. Chcąc zindywidualizować ofertę edukacyjną Teatru zaprosiliśmy do współpracy słupskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Spotkanie inaugurujące mieliśmy przyjemność przeprowadzić 19 września 2019 roku. Dowiedzieliśmy się wtedy, czego oczekują od nas nauczyciele i uczniowie. W ten sposób powstała nowa oferta edukacyjna Nowego Teatru, która łączy w sobie dotychczasowe doświadczenia i wprowadza innowacje. Najważniejszym elementem naszej działalności edukacyjnej jest koordynacja i współpraca w ramach Sieci Liderów Kultury – z każdej szkoły powinien zostać wyłoniony przynajmniej jeden nauczyciel, który stanie się Liderem Kultury w swojej placówce. Zgłoszeń do Sieci mamy już wiele, ale wciąż mamy nadzieję, że pojawiać się ich będzie coraz więcej (jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt mailowy: a.syta@nowyteatr.pl i a.pietruszewska@nowyteatr.pl).

Poniżej przedstawiamy Państwu dokładną ofertę w formacie .pdf do pobrania
Oferta Edukacyjna

Prosimy również zapoznać się z modelową lekcją teatralną, która opiera się na multimediach oraz z przykładowym scenariuszem lekcji tematycznej o teatrze antycznym: TRAGEDIA ANTYCZNA

Scenariusz lekcji:
Teatr antyczny
załączniki do scenariusza

Zapraszamy do współpracy!!!

„Krytykuj mądrze”

W ramach realizowanego w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku we wrześniu 2018 r. projektu „Krytykuj mądrze” przeprowadziliśmy warsztaty: „Podstawy pisania recenzji”, „Krytyka teatralna”, „Części składowe spektaklu”, „Analiza recenzji”, „Poznaj teatr”, „Rola teatru w edukacji” a także dodatkowe, nieprzewidziane wcześniej w projekcie warsztaty „Recenzja – próba definicji” prowadzone przez krytyka teatralnego – Tomasza Domagałę.

Zajęcia były skierowane do uczniów szkół partnerskich, a także nauczycieli.

Instruktorami byli: Anna Sobiecka, Justyna Borkowska, Monika Janik, Wojciech Marcinkowski, Anna Rozenek i Magdalena Czernichowska.

Przez cały czas trwania projektu młodzież oglądała spektakle repertuarowe Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, z których potem pisała recenzje.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 24 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku.

„Krytykuj mądrze” to projekt partnerski Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku,
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku.

Koordynatorkami projektu były Agata Pietruszewska, Magdalena Czernichowska i Anna Rozenek.

Projekt realizowany w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Prowadzi go Narodowe Centrum Kultury, a jego operatorem w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.

Warsztaty „Krytykuj mądrze”

Ruszył cykl warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku. Zajęcia z uczniami prowadzą: Monika Janik, Wojciech Marcinkowski, Justyna Borkowska, Anna Rozenek i Magdalena Czernichowska. Ich celem jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu pisania recenzji, teorii teatru a także umiejętności praktycznych, niezbędnych w pracy aktora.

Młodzież uczestnicząca w projekcie „Krytykuj mądrze” ogląda spektakle repertuarowe Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku i pisze ich recenzje. Prace będą wydrukowane w zbiorowej publikacji, którą zaprezentujemy podczas spotkania podsumowującego projekt (24 września, godz. 16:00, Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, ul. Jana Pawła II 3).
Projekt realizowany jest w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Prowadzi go Narodowe Centrum Kultury, a jego operatorem w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.