Edukacja

Konkurs

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim „Brzechwolandia”.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu słupskiego.
Finał konkursu odbędzie się 31 maja w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego Brzechwolandia
Zgłoszenie Konkurs Recytatorski Brzechwolandia

 

Czekamy na zgłoszenia do udziału w projekcie „Ojczyzno moja”

Aktorzy Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku – Bożena Borek, Igor Chmielnik, Monika Janik, Wojciech Marcinkowski, przeprowadzą w szkołach warsztaty mówienia trzynastozgłoskowcem. To wspaniała okazja do zapoznania uczniów z teatrem a także wprowadzenie do omawiania lektury „Pana Tadeusza”.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Warsztaty mogą odbyć się także na terenie teatru.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: a.pietruszewska@nowyteatr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Słupsk.

„Krytykuj mądrze”

W ramach realizowanego w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku we wrześniu 2018 r. projektu „Krytykuj mądrze” przeprowadziliśmy warsztaty: „Podstawy pisania recenzji”, „Krytyka teatralna”, „Części składowe spektaklu”, „Analiza recenzji”, „Poznaj teatr”, „Rola teatru w edukacji” a także dodatkowe, nieprzewidziane wcześniej w projekcie warsztaty „Recenzja – próba definicji” prowadzone przez krytyka teatralnego – Tomasza Domagałę.

Zajęcia były skierowane do uczniów szkół partnerskich, a także nauczycieli.

Instruktorami byli: Anna Sobiecka, Justyna Borkowska, Monika Janik, Wojciech Marcinkowski, Anna Rozenek i Magdalena Czernichowska.

Przez cały czas trwania projektu młodzież oglądała spektakle repertuarowe Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, z których potem pisała recenzje.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 24 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku.

„Krytykuj mądrze” to projekt partnerski Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku,
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku.

Koordynatorkami projektu były Agata Pietruszewska, Magdalena Czernichowska i Anna Rozenek.

Projekt realizowany w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Prowadzi go Narodowe Centrum Kultury, a jego operatorem w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.

Warsztaty „Krytykuj mądrze”

Ruszył cykl warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku. Zajęcia z uczniami prowadzą: Monika Janik, Wojciech Marcinkowski, Justyna Borkowska, Anna Rozenek i Magdalena Czernichowska. Ich celem jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu pisania recenzji, teorii teatru a także umiejętności praktycznych, niezbędnych w pracy aktora.

Młodzież uczestnicząca w projekcie „Krytykuj mądrze” ogląda spektakle repertuarowe Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku i pisze ich recenzje. Prace będą wydrukowane w zbiorowej publikacji, którą zaprezentujemy podczas spotkania podsumowującego projekt (24 września, godz. 16:00, Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, ul. Jana Pawła II 3).
Projekt realizowany jest w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Prowadzi go Narodowe Centrum Kultury, a jego operatorem w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.

Warsztaty z dobrą energią!

Po wakacyjnej przerwie do pracy wraca grupa warsztatowa, prowadzona przez Igora Chmielnika. Uczestnicy na cotygodniowych zajęciach aktorskich zmagają się z trudną tematyką, jaką jest sfera relacji pomiędzy młodymi ludźmi a ich rodzicami.

Efektem zaangażowania młodzieży będzie spektakl, który w niedalekiej przyszłości zostanie zaprezentowany na deskach teatru. Współorganizatorem warsztatów jest ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o.

Warsztaty teatralne „Recenzja – próba definicji”

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać recenzję? Zapisz się na warsztaty „Recenzja – próba definicji”, które odbędą się w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku 22 i 23 września, w godzinach od 10 do 12. Poprowadzi je Tomasz Domagała – polski teatrolog, krytyk teatralny i filmowy, tłumacz musicali, scenarzysta, aktor, coach aktorski, członek polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych, autor bloga z recenzjami teatralnymi i filmowymi: DOMAGAŁAsięKULTURY, od 2016 roku redaktor miesięcznika Stowarzyszenia Filmowców Polskich „Magazyn Filmowy”, członek rady programowej Teatru Dramatycznego im. Węgierki w Białymstoku (2012-2016) oraz ekspert Miasta st. Warszawy w dziedzinie teatru.

Warsztaty przewidziane są dla osób pełnoletnich. Liczba miejsc ograniczona. Zgłaszać się można drogą mailową a.pietruszewska@nowyteatr.pl

 

Krytykuj mądrze już we wrześniu

Projekt realizowany będzie w ramach programu „Sieć kultury 2018”, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Zakłada realizację warsztatów, mających na celu zachęcenie młodzieży do uczestnictwa w życiu teatralnym i wyrażaniu swojej opinii na temat obejrzanych spektakli. We wrześniu zostanie przeprowadzony cykl warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku i Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku. Odbędą się zajęcia teoretyczne, podczas których młodzież zgłębi wiedzę na temat pisania recenzji oraz praktyczne, podczas których uczestnicy warsztatów poznają specyfikę pracy w teatrze. Projekt zakończy się uroczystym podsumowaniem, połączonym z warsztatami dla nauczycieli o roli teatru w edukacji. Efektem zajęć warsztatowych będzie stworzona przez uczestników publikacja, zawierająca ich autorskie recenzje spektakli repertuarowych Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

Koordynatorkami projektu są: Agata Pietruszewska (Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku), Magdalena Czernichowska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku), Anna Rozenek (Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku).