Zbudują nam nową scenę!

Dzień dobry
Lipiec jak na razie nie przyniósł nam tropikalnych upałów, mimo tego w teatrze atmosfera odpoczynku. Po meczącym sezonie, który przyniósł dużo zmian, każdemu należy się odpoczynek. Tym bardziej, że w przyszłości czeka nas jeszcze więcej pracy!
Rozpiera nas szczęście oraz duma, ponieważ wreszcie, po latach starań doczekaliśmy się przychylnej decyzji ze strony władz, dzięki czemu Nowy Teatr otrzyma swoją własną scenę!
Dedykowaną nam przestrzeń stanowić będzie wozownia (przylegająca obecnie do naszego budynku administracyjnego). Na potrzeby przyszłej sceny zabytkowy budynek zostanie powiększony oraz odrestaurowany. Czy to nie wspaniała wiadomość?
Finał inwestycji i przebudowy ma mieć miejsce w 2019 roku, wszystko za sprawą środków z funduszu Unii Europejskiej oraz programu rewitalizacji miasta. Dzięki działaniom ze strony urzędników będziemy mogli grać spektakle na należącej tylko do nas scenie, której widownia pomieści około dwustu dwudziestu widzów! Może się wydawać, że nie jest to duża liczba. Proszę jednak byście pamiętali, że w obecnej chwili korzystamy z sąsiedzkiej pomocy Filharmonii, która gości nasze inscenizacje na swojej Dużej Scenie. Dlatego nie ukrywamy, że choć nasza przyszła scena będzie mniejsza, to zdecydowanie lepiej być „na swoim”  Będziemy mogli grać częściej, przygotowywać nowe spektakle, pracować nad nimi intensywniej!
Teraz wystarczy tylko poczekać trzy lata ( miną jak jedna chwila) i cieszyć się szansą na rozwój, którą wreszcie dostał od władz miasta Nowy Teatr im. Witkacego! Nie zmarnujemy jej!

Agata Białecka


13:19, 19 lipca 2016