Nowy sezon w Nowym Teatrze

Witamy serdecznie wszystkich naszych czytelników, może na razie nie jest nas zbyt wielu, ale mam nadzieję, że w trakcie trwania sezonu sympatyków Nowego Teatru im. Witkacego przybędzie. Tym bardziej, że sezon będzie intensywny, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zajrzeć na naszą nową stronę internetową aby dowiedzieć się o wszelkich wydarzeniach a będzie ich niemało.

Sezon rozpoczęliśmy w tym roku nietypowo w sierpniu premierą spektaklu „Judy”. Ekspresyjnie zagrany, ciekawy, wesoły i smutny trzeba go zobaczyć. Wznowiliśmy również świetną, szaloną farsę „Z rączki do rączki”. We wrześniu czekają nas dwie premiery, „Nie lubię Pana Panie Felini” oraz „Las Villas”. Wykorzystujemy jak widać obie sceny na Małej Scenie 9 września zagramy „Nie lubię Pana Panie Felini”. Spektakl wyreżyserowany przez M. Koterskiego opowiada o życiu wielkiej gwiazdy Giulietty Masiny, żony Federica Felliniego. Po spektaklu na Małej Scenie odbędzie się dyskusja z reżyserem, który zasłynął jako twórca takich filmów jak „Dzień Świra” , „Dom wariatów”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy „Baby są jakieś inne”. Przez jednych ubóstwiany przez innych znienawidzony, kontrowersyjny twórca M. Koterski zagości na naszej słupskiej scenie warto zatem nas odwiedzić i współuczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu.

Na Dużej Scenie trwają intensywne przygotowanie przed premierą spektaklu „Las Villas”. Premiera odbędzie się 23 września ponieważ jak wiemy w wrześniu odbywa się Festiwal Pianistyki Polskiej więc Dużą Sceną „zawładnie” muzyka. Melomanów zapraszamy również na naszą inscenizację w reżyserii Piotra Siekluckiego który pokaże nam Violettę Villas jakiej nie znamy, piękną divę o wspaniałym głosie i jednocześnie słabą, zagubioną, kruchą osobę. W główną rolę wcieli się Hanna Piotrowska .

Z niecierpliwością czekamy na te wydarzenia i zachęcamy do wspólnej dyskusji na temat naszych spektakli, repertuaru i innych interesujących Was spraw, dotyczących Teatru. Ten sezon będzie obfitował w nowości nie tylko w repertuarze . Zaplanowane zostały warsztaty teatralne, które będą prowadzone w języku polskim i angielskim także można podszkolić język obcy i równocześnie dowiedzieć się dużo o pracy na scenicznej.

 


09:14, 1 września 2016