aktualności

Rozbiliśmy bank!

Gazeta Świętojańska co roku przygotowuje ranking wydarzeń teatralnych województwa pomorskiego. Tym razem, Nowy teatr im. Witkacego w Słupsku zwyciężył w aż sześciu kategoriach! Otrzymaliśmy również kilka nominacji i jedną nagrodę, z której nie jesteśmy szczególnie dumni, ale o tym nieco później…

Szczególnym uznaniem w rankingu cieszy się zdobywca Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim, czyli „Kupiec wenecki” w reż. Szymona Kaczmarka – zwyciężył, jako najlepszy spektakl dramatyczny, ale na uznanie zasłużyli również: reżyser – Szymon Kaczmarek, muzyka, której twórcą jest Żelisław Żelisławski, a także scena finałowa. Ponadto, Monika Janik została nominowana w kategorii „Najlepsza aktorka w roli głównej”, a Adam Jędrosz w kategorii „Najlepszy aktor w roli drugoplanowej” – oba wyróżnienia w ramach „Kupca weneckiego”.

Jesteśmy niezwykle dumni z laureata Festiwalu Szekspiowskiego, ale nie tylko on otrzymał laury! Wydarzeniem roku okazały się zmiany w teatrach słupskich za dyrektury Michała Tramera i Dominika Nowaka uwieńczone sukcesami „Kupca weneckiego” i spektaklami Tęczy („Szwejk”, „Masza”), a Człowiekiem teatru roku 2019 został Dominik Nowak, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Nominacja spektaklu „Pasztety, do boju!” w kategorii „Najlepszy spektakl komediowy” również napawa optymizmem.

Nowy Teatr został też wspomniany, jako zwycięzca niezbyt chwalebnej „Maliny roku” za najgorsze przedstawienie (uznanej również w tym przypadku, za „Malinę dekady”). Mowa o spektaklu „Made in USA” Kolektywu Janiczak/Mosiewicz/Rubin/Stępniak. Przyjmujemy to wyróżnienie z pokorą w myśl zasady, że nawet w tej kategorii, żeby zwyciężyć, trzeba się szczególnie wykazać.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i nominowanym, dziękujemy za uznanie redakcji Gazety Świętojańskiej i mamy nadzieję, że przyszły rok również przyniesie nam wiele radości.

https://gazetaswietojanska.org/polecane/naj-naj-naj-w-pomorskim-teatrze-w-2019-roku/?fbclid=IwAR1osL3H8P4DFxHn16TeiB4dP_DlZw7P9qQS-QNSh6co88590G55hxlRK7Q


11:37, 7 lutego 2020