aktualności

Archangielsk & Słupsk

Oficjalna słupska delegacja wyruszyła do Archangielska (miasta partnerskiego Słupska) 19 listopada 2019 roku, aby spędzić kilka mroźnych, ale i niezwykle owocnych dni na północy Rosji.

Nasza podróż była pod każdym względem emocjonująca i niezwykle pouczająca. Alicja Syta (Specjalista ds. literackich i edukacyjnych NT), Agata Pietruszewska (Specjalista ds. edukacji i promocji NT) oraz Michał Studziński (Kierownik Ośrodka Teatralnego RONDO) wyjechali do Archangielska, aby pokazać działalność słupskich instytucji kultury z jak najlepszej strony oraz przedyskutować dalszą współpracę między miastami partnerskimi. Alicja Syta wygłosiła referat pt. „Język teatru językiem nauczyciela. Wykorzystanie metod teatralnych w edukacji”, Michał Studziński przedstawił monodram pt. „Iwan Karamazow zwraca bilet”, a Agata Pietruszewska była koordynatorem całego wyjazdu i tłumaczem. Mieliśmy również okazję dogłębnie zapoznać się z działalnością kulturalną Archangielska, co znacznie poszerzyło nasze horyzonty i odkryło nowe, niezbadane możliwości na nawiązanie jeszcze głębszych relacji.

Dokładna, literacka i fotograficzna relacja zostanie niedługo opublikowana na łamach gazety teatralnej Nowego Teatru oraz na naszej stronie internetowej.

 


09:03, 27 listopada 2019