aktualności

Pasztety do boju!

Nowy Teatr przygotowuje nową premierę, która zagości na deskach naszej sceny już 14 grudnia 2019. Czeka Państwa niesamowita podróż ku dojrzewaniu, zrozumieniu i tolerancji. Wraz z bohaterkami spektaklu zwiedzimy na rowerze Francję, dowiemy się więcej o najnowszych modowych trendach i odkryjemy trochę prawdy o nas samych. Spektakl będzie adaptacją książki Clémentine Beauvais o tym samym tytule – „Pasztety do boju!. Już rozpoczęliśmy zmasowaną akcję promocyjną na Facebooku i Instagramie. My nie możemy się już doczekać najnowszej premiery, a Wy?

Spektakl powstaje we współpracy z Gminą Postomino.

Autor: Clémentine Beauvais
Tłumaczenie: Bożena Sęk
Adaptacja i dramaturgia: Joanna Kowalska
Reżyseria, muzyka i choreografia: Natasza Sołtanowicz
Aranżacja muzyczna: Grzegorz Bieńko
Scenografia i kostiumy: Marianna Lisiecka-Syska
Projekcje: Olek Burczyk

Trzy wyjątkowe nastolatki, Mireille, Astrid i Hakima w corocznym plebiscycie na „Największego Paszteta” wygrywają miejsca na podium. „Plebiscyt” organizuje Malo – największy łobuz w szkole, a głosowanie odbywa się na Facebooku. Dziewczyny nie załamują się lecz postanawiają nosić z dumą krzywdzący tytuł. Co więcej, wpadają na pomysł by pod sztandarem „Pasztetów” wybrać się na szaleńczą rowerową wyprawę do Paryża. Każdej z nich przyświeca inny cel, ale wszystkie chcą pokazać światu, że siła dziewczyn tkwi w ich samozaparciu, pomysłowości i poczuciu humoru. Co to znaczy być pięknym, czy brzydkim? Jak hejt i stereotyp krzywdzi poczucie własnej wartości nastolatek? Czym jest „mit urody”? Jak porażkę przekuć w sukces, a każde złe słowo obrócić przeciwko tym, którzy nimi nas obrażają? „Pasztety” udowadniają, że dzięki sile przyjaźni i odrobinie ironicznego dystansu można przeciwstawić się nawet największym hejterom.

We Francji powieść stała się bestsellerem i zdobyła szereg nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcières. Została przeniesiona na scenę teatralną, trwają także prace nad jej ekranizacją.

Czas trwania spektaklu: około 1 godz. 40 minut
Bilety: 17 zł
Premiera 14 grudnia 2019 r. Duża Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku


12:54, 29 października 2019