aktualności

Warsztaty „Krytykuj mądrze”

Ruszył cykl warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku. Zajęcia z uczniami prowadzą: Monika Janik, Wojciech Marcinkowski, Justyna Borkowska, Anna Rozenek i Magdalena Czernichowska. Ich celem jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu pisania recenzji, teorii teatru a także umiejętności praktycznych, niezbędnych w pracy aktora.

Młodzież uczestnicząca w projekcie „Krytykuj mądrze” ogląda spektakle repertuarowe Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku i pisze ich recenzje. Prace będą wydrukowane w zbiorowej publikacji, którą zaprezentujemy podczas spotkania podsumowującego projekt (24 września, godz. 16:00, Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, ul. Jana Pawła II 3).
Projekt realizowany jest w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Prowadzi go Narodowe Centrum Kultury, a jego operatorem w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.


08:12, 19 września 2018