aktualności

Lato w Teatrze

Spędź lato razem z nami w teatrze!
Masz 13-20 lat? Lubisz teatr? Marzy Ci się kariera dziennikarska? A może chcesz poznać tajniki pracy scenografa i akustyka?
Zamiast siedzieć w domu, przyjdź do nas, aby kreatywnie wykorzystać letni czas i przeżyć teatralną przygodę.
Nieważne czy masz już doświadczenie, czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z teatrem – zgłoś się!

Do wyboru trzy grupy warsztatowe:
– AKTORSKA
– SCENOGRAFICZNO-MUZYCZNA
– PROMOCYJNO-DZIENNIKARSKA

Zajęcia będą odbywały się od 16 do 29 lipca.

Udział w warsztatach jest bezpłatny i obejmuje 6 godzin pracy dziennie. Liczba miejsc jest niestety ograniczona, dlatego napisz nam dlaczego to właśnie TY powinieneś wziąć udział w naszych warsztatach. Zgłoszenie wyślij na adres:
a.pietruszewska@nowyteatr.pl

Nie zwlekaj, czekamy na Ciebie!

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest
popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.
W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze
www.facebook.com/instytutteatralny
www.e-teatr.pl


14:52, 22 czerwca 2018