aktualności

Samotność we dwoje… – (recenzja)

Samotność we dwoje na małej scenie
„Nocny autobus” Michała Walczaka w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego w Nowym Teatrze w Słupsku. Pisze Daniel Klusek w Głosie Pomorza.
„Nocny autobus” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego to pierwsza premiera słupskiego Nowego Teatru w tym sezonie artystycznym.
„Nocny autobus” to rzecz o relacjach. O samotności, fascynacji drugą osobą i o miłości. Również o komunikacji, a raczej ojej braku. Tomasz Kaczorowski, reżyser i scenograf przedstawienia, stworzył sceniczny eksperyment. Bawi się formą, multimediami, a nawet bohaterami dramatu. A w ich role wcielili się Bożena Borek i Jerzy Karnicki. Choć nadzwyczajnej dramaturgii czy gwałtownych zmian akcji i tonacji w spektaklu zbyt wiele nie ma, nie oznacza to jednak, że aktorzy nie musieli wykonać dużej pracy. W efekcie powstał kameralny spektakl, który powinien usatysfakcjonować fanów scenicznych eksperymentów, a zwolenników klasyki nie zniechęci.
Spektakl powstał dzięki dotacji wojewódzkiej i stypendium miasta Sopotu, dlatego 24 września będzie on miał również premierę w teatrze BOTO w Sopocie.»
„Samotność we dwoje na małej scenie” / Daniel Klusek / Głos Pomorza nr 211 / 12-09-2017


10:34, 13 września 2017